ABC przedsiębiorczości na Wsi

Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem informuję mieszkańców powiatu Śremskiego, że od 2008 roku jest realizatorem projektu

( „Edukacja Finansowa”).

Projekt realizowany jest ze środków Fundacji Wspomagania Wsi i Narodowego Banku Polskiego.

Kolejnym 15 godzinnym komponentem projektu „ Edukacja finansowa” jest „ABC Przedsiębiorczości na Wsi”. Kierowany jest do Mieszkańców małych miejscowości – rolników i członków ich rodzin powyżej 17 roku życia. Wymagania wielkość gospodarstwa – do 15 ha. W całej Polsce zrealizowanych zostanie tylko 40 warsztatów, z czego w naszym powiecie Śremskim 3 – w gminach : Brodnica, Dolsk i Książ Wlkp. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach zgłoszenia można dokonać w każdej z gmin, osobiście w Fundacji lub wypełniając na stronie internetowej Fundacji  druk „Zgłoszenie na szkolenie”. Warsztaty realizowane będą we współpracy ze Spółdzielczym Bankiem Ludowym i Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.  Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztatach pod warunkiem systematycznego uczestnictwa. W każdym z warsztatów udział może wziąć 15 osób.

Pobierz wniosek i wyślij pocztą na adres

e-mail: biuro@fundacja.srem.info

ABC przedsiębiorczości na wsi Wniosek

Terminy szkoleń w poszczególnych gminach :

Gmina Dolsk :  Warsztaty odbywać się będą w siedzibie biblioteki publicznej w Dolsku od Godziny 1500.

25.09.2013
26.09.2013
27.09.2013

Gmina Książ Wlkp. : Warsztaty odbywać się będą w Centrum Kultury Książ od godziny 1500.

16.10.2013
17.10.2013
18.10.2013

Gmina Brodnica : Warsztaty odbywać się będą w siedzibie gminy Brodnica od godziny 1500.

21.10.2013
22.10.2013
23.10.2013

Adres Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem :

63 – 100 Śrem

www.fundacja.srem.info

FWW NBP

Logo Fundacja Na rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem

Szczegółowy program szkolenia.:

Moduł 1.

Zbieranie i analiza danych finansowych z gospodarstwa rolnego i domowego, planowanie krótko i długo terminowe.

– Wieś wczoraj i dziś.

– Budżet domowy i gospodarstwa – razem czy osobno, czyli jak nie utonąć.

– Rachunkowość w gospodarstwie rolnym krok po kroku.

Moduł 2

Przedsiębiorczość – Zarządzanie Finansami Gospodarstwa.

– Jak poprawić dochodowość gospodarstwa.

– Przedsiębiorczość możliwością zwiększania dochodu.

– Gotówka na start.

Moduł 3

Inwestowanie krótko i długo terminowe, bankowe narzędzia online.

– Inwestowanie konieczność czy potrzeba.

– Czym jest bankowość elektroniczna.

– Zasady bezpieczeństwa w korzystaniu z bankowości elektronicznej.