WIECZERZA WIGILIJNA W HOSTELU DLA BEZDOMNYCH W NOCHOWIE

Wigilia – to dzień poprzedzający Boże Narodzenie, to magiczny czas kończący adwent. Tradycyjnie, w każdym domu, gdy pojawia się na niebie pierwsza gwiazdka, rodziny łamią się opłatkiem i zasiadają do wspólnego stołu. Hostel w Nochowie jest dla jego mieszkańców domem o który dbają i się troszczą.

W Hostelu w Nochowie, we wigilię, także odbyła się wspólna wieczerza, do której trwały intensywne przygotowania, polegające m. in. na wysprzątaniu i ozdobieniu Hostelu. Krzątanina mająca na celu przygotowania do Świąt, trwała dłuższy czas i angażowała wszystkich Panów do wspólnych przygotowań. Od samego rana, pod okiem Opiekunów, mieszkańcy Hostelu ustawiali krzesła i stoły- na których nie zabrakło pięknych stroików. Białe obrusy rozjaśniały całe pomieszczenie, a na nich rozłożono talerze. Panowie chętnie angażowali się w pomoc, donosili potrawy do stołu itp. Opłatek zgodnie z tradycję, leżał na talerzyku z siankiem, nie zabrakło też dodatkowego nakrycia na stole dla gościa. W wydawaniu potraw i pomagała także Pani Wolontariuszka i pracownik socjalny Fundacji.

Spotkanie wigilijne rozpoczął Pan Prezes Fundacji- pięknym słowem wstępu, które wprowadziło wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Została zaśpiewana wspólnie kolęda – cały Hostel przepełniła radosna atmosfera Świąt. Następnie odbyło się dzielenie opłatkiem i życzenia oraz w rodzinnej atmosferze wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw. Cała uroczystość przebiegła w miłej i uroczystej atmosferze.