„NA ZDROWIE ZAWSZE JEST CZAS” W Domu dla Bezdomnych Kobiet

Pomoc żywnościowa finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Pierwszy Bank Żywności w Polsce założył Jacek Kuroń. Misja Banków to ratowanie żywności przed zmarnowaniem i wspieranie żywnością osób potrzebujących. W kuchni należy kierować się takimi wartościami jak: ekonomia, niemarnowanie żywności i szacunek dla produktu oraz żeby było smacznie.

W Domu dla Bezdomnych Kobiet w Śremie odbyły się w piątek dnia 22 kwietnia 2016r. warsztaty kulinarne, które nadzorowała pani Elżbieta Tomyślak zajmująca się we Fundacji m. in. Bankiem Żywności. Warsztaty miały na celu: uświadomienie ważności zdrowego odżywiania oraz przedstawienie nowych inspiracji do przygotowywania potraw z żywności unijnej, jak możliwie najlepiej wykorzystać każdy produkt i uniknąć marnotrawstwa.

Wszyscy uczestnicy brali udział w degustacji i otrzymali przepisy na wykonanie wielu potraw z wykorzystaniem produktów z Banku.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej i miłej atmosferze.