Słowicze trele Smoków

Dzieci z koła „Smoki” miały w tym roku spotkanie wigilijne w Klubie Relax. Był piękny koncert przygotowany przez grupę dzieci realizujących projekt „Słowicze trele”, pojawił się święty Mikołaj z prezentami, a na koniec wszyscy połamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy.

Spotkanie wigilijne odbyło się 12 grudnia w Klubie Relax. Przybyli na nie rodzice wraz z dziećmi, opiekunowie i wychowawcy pracujący na co dzień ze „smokami”, sponsorzy, a także przedstawiciele władz samorządowych powiatu ze starostą śremskim Zenonem Jahnsem i gminy Śrem w osobach przewodniczącej rady Katarzyny Sarnowskiej i naczelnik pionu oświaty i usług społecznych UM Barbary Jabłońskiej.

Na dobry początek 20 osobowa grupa dzieci uczestnicząca w projekcie „Słowicze trele” pod wodzą Ilony Zachariasz, zaprezentowała obecnym program artystyczny, bardzo ciepło przyjęty przez widownię. Ponadto Zuzanna Wawrzyniak zagrała kolędy na keyboardzie, a Weronika Ptak na flecie. Projekt „Słowicze trele” realizowany jest w świetlicy socjoterapeutycznej na Psarskiem od sześciu lat. Program projektu napisała Maria Stefaniak, a objętych nim jest 20 dzieci. W poprzednich latach, jako podsumowanie rocznej pracy z dziećmi, nagrywano płyty, w tym roku odstąpiono od tego pomysłu. Kierownikiem świetlicy jest Barbara Wasielewska, a wszystkie dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy to łącznie 45 osób.