„Pokonać bezdomność – promowanie dobrych praktyk w rozwiązaniu problemu bezdomności”

KONFERENCJA:

Dnia 04.09.2018r. w siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA w Poznaniu odbyła się konferencja regionalna pod patronatem honorowym Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Pani Elżbiety Rafalskiej pn. „Pokonać bezdomność – promowanie dobrych praktyk w rozwiązywaniu problemu bezdomności”, w której uczestniczyli pracownicy Centrum Integracji Społecznej.

W konferencji udział wzięła: Pani Justyna Pawlak – Zastępca Dyrektora Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w Ministerstwie Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej, Pan Jakub Wilczek – Prezes Ogólnopolskiej Federacji na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności. Przedstawiając dobre praktyki głos zabrali także: Pan Łukasz Krysztofiak – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu – na temat pomocy osobom bezdomnym na terenie województwa wielkopolskiego, Pani Grażyna Jelska – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. – na temat pomocy osobom bezdomnym na terenie województwa lubuskiego, Pani Agata Pawlak – Pracownik Socjalny Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA, Pan Piotr Kuśmider – Psycholog, Wiceprezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gorzowskie, Pan Marcin Wagner – Starszy Specjalista Pracy Socjalnej w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pleszewie, oraz Pan Sebastian Staszak – Pracownik Socjalny Sekcji ds. Bezdomności w Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie.

Następnie odbyła się dyskusja na temat rozwiązywania problemu bezdomności z udziałem prelegentów.