Budowa Nowego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Nochowie.

Niesienie pomocy osobom bezdomnym jest jednym z wielu celów statutowych Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem.

W tym roku rozpoczynamy najważniejszy projekt –  prace związane z budową Nowego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Nochowie.
Fundacja od kilku lat starała się o rozpoczęcie tej jakże ważnej inwestycji napotykając się na lawinę  problemów w różnych kwestiach – przede wszystkim lokalizacji postawienia nowego obiektu.
Nasza organizacja otrzymała pozwolenie na budowę  Schroniska i rozbiórkę starego budynku w Nochowie w 2017r.  Zarząd Fundacji, aby nie zwlekać w oczekiwaniu na odpowiednią lokalizację, przedstawioną przez Włodarzy Gminy Śrem ( a było ich kilka – niestety nie spełniające planu zagospodarowania przestrzennego), podjął decyzję by budować na działce, która jest w posiadaniu Fundacji. Inwestycja zostanie zrealizowana na działce, której Fundacja jest właścicielem od  14.06.2011 roku oraz na której znajdowało się obecne schronisko niespełniające wymogów ppoż.
Stare schronisko  zostało zburzone gdyż  ze względu na swoją funkcję oraz warunki techniczno – budowlane zostało uznane za zagrażające życiu,  po zburzeniu postawimy nowy budynek.
Projekt nowego schroniska został dostosowany do minimalnych standardów schronisk, które określa Rozporządzenie Ministra Rodziny i Pracy Polityki Społecznej.
W lepszych warunkach do życia, mieszkańcy będą mieli szanse, aby prostować swoje życiowe ścieżki.
Powstaną 43 miejsca noclegowe, budynek będzie dostosowany do osób niepełnosprawnych.
Dzięki tej inwestycji stworzymy godne warunki do życia i perspektywy do wyjścia z bezdomności.

Każdy może stać się bezdomnym.
Czyniąc dobro, prosimy o wsparcie finansowe w realizacji tak ważnego projektu.
Darowizny można przekazać na konto Fundacji :
SBL o/Śrem 56 9084 0003 0002 9261 2000 0001

Julia Niewrzendowska