Gala Wolontariatu w Poznaniu

W samo południe 12 grudnia 2019r przedstawiciele  Lokalnego Centrum Wolontariatu  w Śremie działającego przy Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem wzięli udział w uroczystej Gali Wielkopolskiego Dnia Wolontariusza. Na której zostały rozstrzygnięte i ogłoszone wyniki tegorocznego  konkursu Barwy Wolontariatu 2019. Konkurs ogłaszany został przez organizację Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych w ramach której działa Regionalne Centrum Wolontariatu oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Tradycyjnie uroczysta Gala odbyła się  w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Natomiast w tym roku została połączona z obchodami 25-lecia Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacja Pozarządowych.

Lokalne Centrum Wolontariatu działające przy Fundacji zostało laureatem konkursu w jednej z pięciu kategorii: Organizacja/instytucja przyjazna wolontariuszom, oraz otrzymało nagrodę finansowa w wysokości 4 000,00 zł.

Jak co roku Lokalne Centrum Wolontariatu reprezentowała 50 osobowa grupa wolontariuszy na czele z koordynatorem Anna Sobieraj były również koordynatorki szkolnych klubów wolontariuszy z poszczególnych szkół: Zespołu Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie  – Mirosława Golińska, Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie- Małgorzata Ławniczak, Szkoły Podstawowej im. Wiosny Lodów w Książu Wielkopolskim – Wioleta Rylska, Szkoły Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym – Elżbieta Kapcińska.

Po części oficjalnej wolontariusze uczestniczyli w koncercie gwiazdy Anny Wyszkoni. a przedstawiciele fundacji Katarzyna Ruszkowska, Julia Biernacka i Anna Sobieraj uczestniczyli w drugiej części imprezy, obchodach 25 lecie WRK ZOP. Przewóz wolontariuszy został sfinansowany ze środków Starosty Śremskiego z zawiozła nas firma H &Z Jankowskcy ze Śremu.