XIV Gala Wolontariatu

W czwartkowe popołudnie 5 grudnia odbyła się XIV Gala Wolontariatu na której zostały ogłoszone wyniki 4 konkursów. Tytuł Wolontariusza Roku 2019 zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. Abp. Baraniaka w Mchach – Marta Kostka która pokonała 5 innych osób nominowanych. Kreatywnym Klubem Wolontariatu został Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie który rywalizował z 9 klubami również zrzeszonymi w LCW. Natomiast tytuł Przyjaciel Wolontariatu 2019 zdobył Klub Żeglarski „Odlewnik” w Śremie. Ostatnia kategoria konkursowa to Odkrycie Roku które otrzymał Bartosz Chalił uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Śremie.

Wszyscy nominowani jak i zwycięzcy otrzymali nominacyjne statuetki wraz z upominkami. Wolontariuszka  Roku otrzymała również medal który wędruje co roku w ręce osoby aktualnie posiadającego tytuł Wolontariusza Roku.  W uroczystej Gali udział wzięli starosta śremski Zenon Jahns oraz burmistrz Śremu Adam Lewandowski oboje Panowie zabierając głos podkreślili wartość wolontariusza w społeczeństwie. Galę prowadziła Anna Sobieraj koordynatorka Lokalnego Centrum Wolontariatu. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał prezes Fundacji, Hieronim Bartkowiak.

Impreza odbyła się przy  wsparciu finansowych Starosty Śremskiego.

W tańcu nowoczesnym pod przewodnictwem p.Ilony Zachariasz Wystąpiły uczennice szkoły podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Śremie.

Serdecznie podziękowania należą się Zespołowi Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wlkp. w Śremie za pomoc w obsłudze gastronomicznej, Zespołowi Szkół Technicznych im Hipolita Cegielskiego za pomoc techniczną oraz naszemu wieloletniemu wolontariuszowi Mikołajowi za oprawę muzyczną imprezy.

Jak co roku patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Śremski i Burmistrz Śremu, natomiast patronat medialny Tydzień Ziemi Śremskiej i TV Relax.