Goście z Fundacji AKCEPTACJA

W ostatnim dniu wakacji mieszkańcy schroniska w Nochowie gościli panie z fundacji „Akceptacja”, które opowiadały o tym jak ważna jest profilaktyka w zapobieganiu i leczeniu chorób układu krążenia .Choroby te stanowią 42% wszystkich zgonów.
Układ krążenia zobrazowano jako sieć dróg w Polsce, a choroby z nim związane jako zwężki i korki utrudniające swobodne poruszanie się po nich.
Panie z wspomnianej fundacji gościły w naszym schronisku po raz drugi. Podczas pierwszego spotkania nasi mieszkańcy mieli okazję się przebadać, natomiast dzisiaj dowiedzieli się co powinni zmienić w swoich życiowych przyzwyczajeń celem poprawy wydolności krążeniowej by uniknąć udarów, zawałów, miażdżycy czy choroby wieńcowej.
Żywo zainteresowani tematem mieszkańcy zadawali wiele ciekawych pytań .Po poważnej prelekcji nastąpiła wesoła pogawędka z niekończącymi się żartami i przekomarzaniami.
Zadowoleni z ciepłego przyjęcia oraz miłej atmosfery nasi goście zapowiedzieli kolejne wizyty.

Justyna Frydrych.