Świat Bajkolandii

Dnia 27.05.2009r na terenie Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem odbyła się doroczna impreza -Majówka dla dzieci niepełnosprawnych pod nazwą „Świat Bajkolandii”. Impreza zorganizowana została dla 140 uczestników, dzieci niepełnosprawnych ze Szkół i Instytucji opiekuńczych Gminy Śrem.
Program Majówki obejmował konkursy artystyczne:

• „Parada przebierańców”: „Zwierzęta z Bajek” „Osoby z bajek” ,
  • „Jaka to melodia”,
  • „Konkurs tańca”: Twist, Rock & Roll, Kaczuchy.

Konkurencje sportowe: Kręgle, rzut lotką do tarczy, ringo, ping – pong, piłka siatkowa.

Imprezy towarzyszące: Kącik artystyczny, pokaz wozu strażackiego, pokaz wozu policyjnego, Quady.

Środki finansowane pochodzą:

• z Gminy Śrem,
  • z PFRON,
  • od sponsorów

Organizator: Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, Dom Pomocy Społecznej, Koło dzieci niepełnosprawnych „SMOKI”, Lokalne Centrum Wolontariatu – Szkolny Kluby Wolontariatu przy Liceum Ogólnokształcącym.