ŚWIAT BAJKOLANDII

ŚWIAT BAJKOLANDII 2014
„ WESOŁA DWUDZIESTKA”

W środę (28.05) na terenie Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem zorganizowano majówkę dla dzieci niepełnosprawnych. Tegoroczna impreza miała szczególny charakter, ponieważ organizowana jest już po raz dwudziesty przez Fundację na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem i DPS Psarskie. Głównym sponsorem jest PSS SPOŁEM w Śremie oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w dyspozycji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie . W realizację zadania włączyły się dwa szkolne kluby wolontariatu działające przy Zespole Szkół Politechnicznych i Zespole Szkół Ogólnokształcących w Śremie. Z okazji Jubileuszu dzieci złożyły honorowe dyplomy przedstawicielom Pani Marii Stefaniak i Hieronimowi Bartkowiakowi. Pomimo złej pogody dzieci zdążyły zaprezentować imponujący program artystyczny oraz uczestniczyły w 10 konkurencjach sportowych.
Dodatkowymi atrakcjami były: pokazy strażaków, policjantów, przejażdżki bryczką, jazda rykszą kącik artystyczny w którym wolontariusze ZSP zorganizowały stoisko wizażu , zrobili wymyślne fryzury i makijaże. Główny sponsor PSS SPOŁEM ufundował uczestnikom nagrody za zajęcie I, II, II miejsca w konkurencjach oraz słodycze z upominkami z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka . Mimo deszczu jak co roku było wiele radości i uśmiechu.
Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom za pomoc w zorganizowaniu jubileuszowej majówki Świat Bajkolandii. Dzięki Państwa ogromnego zaangażowania nie zawiedliśmy 170 dzieci niepełnosprawnych, które co roku czekają na wspólną zabawę . Szczególne podziękowanie kierujemy dla Pani Danuty Szafrańskiej – Prezes PSS PSOŁEM w Śremie oraz pracowników Firmy.