Wolontariusze niezawodni

W dniu 17.06.20014 r w Zespole Szkół Ogólnokształcących im.J.Wybickiego odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy u. Farnej z   młodzieżą ze Szkolnego Klubu Wolontariuszy.

Spotkanie stało się już tradycją i odbywa się każdego  roku od kilku lat z inicjatywy wolontariuszy.Bogaty program przygotowany przez młodzież wniósł wiele radości.Były konkursy dot. znajomości naszego miasta i gminy,kalambury,tzw. rozsypanka oraz śpiew  piosenek biesiadnych przy wsparciu akordeonisty mieszkańca D.P.S.Wszystkie prawidłowe odpowiedzi nagrodzone były słodkimi upominkami oraz Folderem Śremu.Spotkanie  obywało się przy kawie i plackach, które upiekli wolontariusze.Uczestnikami były osoby niepełnosprawne ruchowo. Wolontariusze przywieźli i odwieźli swoich gości  na wózkach .Głównym celem tego spotkania było zapoznanie podopiecznych wolontariuszy  ze szkołą,w której się uczą.Dziękujemy wolontariuszom za organizację spotkania i ogromne zaangażowanie.Podziękowania kierujemy również do koordynatorów Pani -M.Szczepaniak,K.Wojciechowskiej i B.Żeleźnej  oraz pracowników D.P.S.