Niezwykła wizyta

W dniach 12 i 13 11.2014 r gościliśmy w Lokalnym Centrum Wolontariatu niepełnosprawnych wolontariuszy z Konina, którzy zorganizowali charytatywny rajd rowerowy na tandemie, ponieważ jeden z nich jest niewidomym.
Organizacja rajdu „Windą do nieba ” ma na celu pomoc koleżance wolontariuszce,która po nieudanej operacji chirurgicznej jest przywiązana do wózka inwalidzkiego i mieszka w bloku gdzie nie ma windy. Przed operacją Kasia Wagner była osobą niezwykle zaangażowana w pomoc osobom z niepełnosprawnością.Wszyscy w Klubie uważali Ją za wulkan energii. Nasi rowerzyści mają nadzieję, że poprzez swoje zaangażowanie uda się zebrać pieniądze na zbudowanie windy dla Kasi Wagner.
Wolontariusze spędzili u nas dwa pracowite dni. 12.11.2014r. po przebytym rajdzie z Chodzieży wieczorem spotkali się z Koordynatorami Klubów Wolontariatu. Spotkanie było okazją do wzajemnego poznania się ale również podzielenia się doświadczeniem w pracy woluntarystycznej.
Drugiego dnia o godz. 9 oo spotkali się z młodzieżą z Gimnazjum nr1 Spotkanie miało podobny charakter. W organizację charytatywnego rajdu włączyli się również nasi niezawodni rowerzyści z Klubu Żwawych Dziadków, którzy wyjechali po wolontariuszy do Lubonia i pilotowali Ich  do Śremu i ze Śremu do Osiecznej gzie przekazali Ich pod opiekę kolegów rowerzystów z Leszna. Ponadto Żwawi Panowie telefonicznie pouzgadniali opiekę i pilotaż nad rowerzystami w kolejnych miejscownikach.
Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu pobytu rowerzystów w Śremie i w dalszej drodze.
Zwracamy się z serdeczną prośbą do mieszkańców naszego regionu o pomoc i wsparcie wolontariuszy w pozyskaniu środków finansowych dla Kasi Wagner.
Wpłaty na Windę do Wolności można dokonać :
Fundacja Sedeka
ul.Grzybowska 4 lok.211
z dopiskiem 10406-Grupa OPP – Winda do wolności, zbiórka publiczna.
Wszystkim ofiarodawcom  serdecznie dziękujemy.
Warto też podkreślić ,że w ubiegłym roku rajd charytatywny zorganizowany został przez tych samych wolontariuszy na rzecz rodziny wielodzietnej,która w porzarze straciła dom.Efektem rajdu jest niezaprzeczalny fakt, że rodzina Ta już na Święta Bożego Narodzenia zamieszkała w swoim domu.
Wesprzyjmy i w bieżącym roku niezwykłe zaangażowanie wolontariuszy i sprawmy razem aby Kasia miała windę i mogła być niezależna by w dalszym ciągu mogła zarażać swoją energia .
Wszystkim ofiarodawcom  z góry serdecznie dziękujemy.