IX Gala Wolontariatu

IX Gala Wolontariatu już za nami.

05.12.To dzień w którym na całym świecie wolontariusze łączą się we wspólnym świętowaniu. Z tej okazji już od 9 lat nasze Lokalne Centrum Zorganizowało IX Galę Wolontariatu. Jak co roku podczas Gali ogłaszane są wyniki realizowanych przez cały rok konkursów.

Wolontariusz Roku – nominowanych było 7 wolontariuszy. Zwycięzcą został Paweł Kozłowski absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie.
Kreatywny Klub Wolontariatu-nominowanych było 7 Szkolnych Klubów. Tytuł najbardziej Kreatywnego Klubu zdobył Klub przy Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Noblistów.
Przyjaciel Wolontariatu-nominowanych było dwóch kandydatów – Konstrukcje Stalowe Hyżyk Sp. z o.o.Sp. Komandytowa i Jan Zalewski. Zwycięzcą został Pan Jan Zalewski.
Nowością tegorocznej Gali było wyróżnienie 4 wolontariuszy, którzy reprezentowali Śrem podczas Forum Organizacji Pozarządowych w Koninie.
Podziękowania otrzymali wszyscy nasi darczyńcy. Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, REHAU Sp.z o.o., Konstrukcje Stalowe Hyżyk Sp.z o.o, C.G.K.Sp.z o.o. w Poznaniu, PSS”SPOŁEM”.
Ogromnie się cieszymy i serdecznie dziękujemy naszym Darczyńcom ponieważ bez Ich wsparcia Finansowego organizacja Gali byłaby niemożliwa.ogromnie cieszy nas fakt dostrzeżenie i docenienia pracy wolontariuszy przez naszych Darczyńców.Przygotowaliśmy wspólny roll’up, na którym zamieściliśmy wszystkich naszych darczyńców po wspólnym hasłem” RAZEM BUDUJMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ”.
Nowością tegorocznej Gali bł również sposób zaprezentowania nominowanych do konkursów jak i zwycięzców. Była to prezentacja multimedialna wykonana przez TV Relax. Patronat Honorowy nad Galą objął Starosta Śremski, Patronat medialny – Tydzień Ziemi Śremskiej i TV Relax niezmiennie od 9 lat.
Oprawę muzyczną zabezpieczył Pan Maciej Walewski wraz z zespołem, część artystyczną przygotowało Gimnazjum Im.H.Zamoyskiego w Nochowie pod kierownictwem Pani Agaty Ziętek.
Swą obecnością zaszczycił Galę Pan Adam Lewandowski Burmistrz Śremu, Pani Katarzyna Sarnowska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Śremie, Ks.Kanonik Ryszard Adamczk oraz naczelnicy wydziałów samorządów, kierownicy i dyrektorzy jednostek, prezesi firm i organizacji pozarządowych oraz wiele innych zaproszonych gości. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i zaszczycenie Gali swą obecnością.
Uroczystego powitania gości dokonała Pani Małgorzata Łucka -Przewodnicząca Kapituły, Prowadzenie Gali niezmiennie od 9 lat Pani Genowefa Woźniak.
Po zakończeniu części oficjalnej jak co roku zaśpiewano sto lat i częstowano pysznym tortem upieczonym przez PSS”SPOŁEM”.
Potem była wspaniała zabawa – dyskoteka dla młodzieży przy muzyce Pana M.Walewskiego. Starsi wolontariusze mieli okazję spotkać się przy kawie czy herbacie aby porozmawiać i być razem przez kilka chwil.
Jak co roku czas szybko popłynął i trzeba było się rozstać. Dziękując wszystkim za okazaną pomoc i obecność zapraszam bardzo serdecznie za rok. Będzie to jubileuszowa X Gala Wolontariatu.
z wolontariackim pozdrowieniem Koordynator LCW Maria Stefaniak