PROGRAM SPOTKANIA KOORDYNATORÓW

PROGRAM SPOTKANIA KOORDYNATORÓW  2015-03-06 godzina 14-00

1. Omówienie  IX Gali – uwagi i propozycje zmian.
  2. X Gala rocznicowa – propozycja obchodów:
  • termin,program, sposób promocji w mieście i gminach ościennych,
  • sposób prezentacji podczas uroczystości.propozycja zmian.
  1. Szkolenia dla wolontariuszy:
  • zakres podstawowy
  • asystent wychowawcy  25 osób,
  • pierwsza pomoc przedmedyczna  20 osób,
  • jak pomagać i pracować z podopiecznym z niepełnosprawnością,
  • propozycje tematyczne  nowych szkoleń,
  • WRK  –  wnioski konkursowe i ewentualne kandydatury na szkolenia: Wolontariat senioralny i Wolontariat Szpitalny.
  1. Propozycja Dar -Zof szkolenie wychowawców wypoczynku  – jeżeli będzie 15 0sób –  120 ,00 0d osoby
  2. Standaryzacja w Regionie Wielkopolski – plany pracy, sprawozdania, jakość szkoleń,(wolontariusze studenci potrzebni w WRK do pracy w  pośrednictwie pracy), oferty pracy na drukach.Przystąpienie Fundacji  jako członek WRK.
  3. Potrzebni wolontariusze do Tow.Pomocy Św.Brata Alberta.
  4. Czy powinny nastąpić zmiany w regulaminie konkursu „Przyjaciel Wolontariatu”
  5. Omówienie współpracy poszczególnych Klubów z instytucjami korzystającymi  z pracy wolontariuszy.
  6. Propozycja wspólnych wakacji ze SMOKAMI dla wolontariuszy  ze szkół podstawowych i Gimnazjalnych  (15 osób)
  7. Wolne głosy i wnioski.
  8. Zakończenie  spotkania

z pozdrowieniami Maria Stefaniak