Dzieci mieszkające w Domu dla Bezdomnych Kobiet bardzo rozwojowo spędzają czas wolny. Kacper lat 13 ma bardzo ciekawe zainteresowania, ostatnio zaprezentował samodzielnie wykonane origami modułowe: wykonał z papieru łabędzia, pawia i misie a pomysły zaczerpnął z Internetu, należy przy tym podkreślić, że jest samoukiem.
„Kacper jest bardzo cierpliwy i wytrwały…”- tak opisuje swojego syna dumna mama czwórki dzieci Pani Elżbieta. Chętnie wspiera rozwój syna, zapewniając mu potrzebne do hobby karteczki. Wykonanie jednego najmniejszego zwierzątka z papieru- misia, zabiera około 2 godziny czasu pracy, natomiast paw jest bardziej pracochłonny, aby powstał wykorzystał około 460 szt. karteczek- a czas pracy to 4 godziny, najwięcej karteczek bo aż 640 szt. potrzeba na wykonanie łabędzia. Kacper swoimi zainteresowaniami dzieli się także z rodzeństwem, co widać na załączonym zdjęciu.
Życzymy jeszcze więcej ciekawych i rozwojowych pomysłów oraz z niecierpliwością czekamy na ujawnienie dalszych talentów i zainteresowań.
CZY WIESZ ŻE? (Według Wikipedia.org)
Origami – to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły origami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.
Origami modułowe, molekularne lub matematyczne – odmiana origami, w której figury powstają w wyniku połączenia powstałych wcześniej zgodnie z regułami origami elementów. Takie pojedyncze moduły są łączone w całość, tworząc bardziej skomplikowaną figurę.