„Uwolniliśmy Skowronka”

W ubiegłą sobotę 3.10.2015 r. odbyło się długo zapowiadane spotkanie integracyjne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Dopisali nam uczestnicy, wolontariusze, goście zaproszeni i pogoda,która sprawiła, że wszyscy uczestnicy czuli się bardzo dobrze. W spotkaniu uczestniczyło 255 osób.Bardzo dobrym pomysłem było spotkanie wszystkich uczestników przed Kościołem NSJ gdzie udzielono wszystkim obecnym Błogosławieństwa, przez Ks.Kanonika Ryszarda Adamczaka i Ks.Prałata Mariana Bruckiego. Serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich zgromadzonych. Następnie uczestnicy podzieleni na trzy grupy zwiedzali Jeziorany pod przewodnictwem radnego Rady miejskiej Zdzisława Żeleżnego. Tomasza Żaka i wice Burmistrza Śrem Bartosza Żeleżnego. Uczestnicy z wielka uwaga i fascynacja słuchali wszystkich wiadomości,okazało się, ze niektórzy z chorych nigdy nie byli w tej części miasta Po dotarciu na teren Biblioteki była uczta duchowa, która sprawiła uczestnikom Pani Agata Tymel swoim przepięknym głosem. Uczestników przywitał gospodarz Dyrektor Jerzy Kondras, Burmistrz Adam Lewandowski i Zdzisław Żeleżny. Harmonogram spotkania przypomniała obecnym Maria Stefaniak. Następnie grupami zwiedzali wszystkie pracownie w bibliotece.Uczestnicy byli zachwyceni ofertami, jakie zaproponowali Im pracownicy Biblioteki. Nie zabrakło muzyki, którą zabezpieczył Pan Dariusz Kaczmarek i oczywiście poczęstunku, kawy herbaty, ciasta, zimnych napojów, grochówki i bigosu. Catering zabezpieczyła Firma Gastronomiczna Pani Marty Skubiszak. Bigos za sponsorowała Restauracja RELAX. Wszyscy świetnie się bawili i wychodząc mówili do zobaczenia za rok. Mamy taką nadzieję, że spotkanie będzie kontynuowane. Najserdeczniejsze słowa podziękowania kieruję do wolontariuszy i nich koordynatorów. Młodzież doskonale potrafiła nawiązać właściwe relacje z podopiecznymi i natychmiast wykonywała wszystkie ich prośby i życzenia. Wolontariusze wielkie dzięki za wszystko. Bardzo dziękuje zaproszonym Gościom że swą obecnością nie tylko uświetnili spotkanie ale przede wszystkim okazali uczestnikom, że nie są obojętni na ich potrzeby. Warto zaznaczyć, że w tym dniu kolorem był pomarańczowy – pomarańcz to kolor wolontariatu. Mieszkańcy mogli zobaczyć jak wielu młodych jest zaangażowanych w pracę na rzecz drugiego człowieka. Dziękuje całemu zespołowi pracowniczemu Biblioteki Publicznej za gościnność i wykonaną dobrą robotę. Dziękuje sponsorom – Gminie Śrem i EVEREST Finanse Sp.z o.o.
jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki.
Maria Stefaniak do zobaczenia za rok.