X Gala Wolontariatu

W czwartek 3 grudnia Lokalne Centrum Wolontariatu świętowało na X-siątej Gali Wolontariatu tradycją się stało że wolontariusze zrzeszeni w LCW w Śremie świętowanie zaczęli od mszy św. w kościele pod wezwaniem NSJ w Śremie. Następnie już w Auli Jana Pawła II miały miejsce dalsze uroczystość. głównym punktem tej części imprezy było ogłoszenie wyników trzech konkursów:

• Wolontariusz Roku 2015
  • Kreatywny Klub Wolontariatu
  • Przyjaciel Wolontariatu.

W pierwszej kategorii nominowanych było 9 wolontariuszy zrzeszonych w różnych klubach wolontariatu

• Bartosz Skrzypczak z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Hr. Władysława Zamoyskiego w Nochowie
  • Marta George z Zespoły Szkół Ekonomicznym im. Cyryla ratajskiego w Śremie
  • Anna Lisiecka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie
  •  Jakub Nowak z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie
  • Stanisław Wojtczak z Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem
  • Łucja Bussler z Szkoły Podstawowej 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie
  • Julia Janecka z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie
  • Agata Nowak z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku
  • Małgorzata Nawrot z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie

Wolontariuszem Roku 2015 została Julia Janecka z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie

Do tytułu Kreatywnego Klubu Wolontariatu nominowanych było 7 klubów wolontariusza Natomiast tytuł przypadł wolontariuszom z Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie

W kategorii ostatniej nominowanych było 3 instytucje/osoby a zwycięzcą została firma Rehau sp. Zoo z Nochowa

Zwycięzcy wszystkich konkursów zostali nagrodzenie oraz otrzymali statuetki.

Podczas tegorocznej gali gościliśmy zespół mażoretek Błysk z Książa Wielopolskiego który zaprezentowały dwa występu. Na imprezie zostały wręczone szczególne podziękowania

-Pani Emilii Bzowy koordynatorki w Zespole Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie w podziękowaniu za wspaniała dotychczasową pracę

– Pani Krystynie Szymańskiej która wspólnie z Marią Stefaniak pracowała podczas uruchamiania LCW w Śremie

– Genowefa Woźniak która była koordynatorka w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie a po rezygnacji z pełnienia tej funkcji wspomaga lcw oraz pełni funkcję konferansjerki na każdej gali.

Panie otrzymały kwiaty oraz statuetki.

Podziękowania zostały również przekazane firmom/instytucjom które przez 10 lecie LCW wspierali działania wolontarystyczne i swoją postawą wspomagali ich działania. Podziękowania zostały przekazane:

• Staroście Śremskiemu
  • Gminie Śrem
  • Rehau sp zoo
  • BASF
  • PSS Społem
  • Konstrukcje Stalowe Hyżyk
  • Proboszcz NSJ Ryszard Adamczak
  • Studio Reklamy JAG
  • PGK Śrem
  • TV Relaks
  • Tydzień Ziemi Śremskiej
  • Centrum Gospodarki Komunalnej w Poznaniu
  • Śremski Szpital sp zoo

W gali wolontariatu licznie uczestniczyły władze śremskie na szczeblu powiatowym jak i gminnym. Starosta Śremski Zenon Jahns, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz ksiądz kanonik Ryszard Adamczak zabrali głos mówcy zwrócili szczególna uwagę na istotę pracy wolontariuszy oraz profesjonalizm jakim cechują się wolontariusze zrzeszeni w lcw.

Tradycyjnie po części oficjalnej goście skosztowali tortów przygotowanych przez PSS Społem jeden z trzech wypieków został ufundowany przez Śremski Szpital. Po słodkościach wolontariusze uczestniczyli w koncercie Roxany Tutaj.