Ogromna wartość współpracy i integracji

Na początku lipca w schronisku w Nochowie odbyło się integracyjne spotkanie grupy samopomocowej, na którym mieszkańcy gościli przyjaciół z Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka na czele z Panią Barbarą Sadowską. Uczestnicy spotkania rozmawiali o życiu codziennym, trudnych doświadczeniach i walce z uzależnieniami, która toczy się każdego dnia.

Wyjątkowe są też codzienne popołudnia w schronisku. To czas, podczas którego kładziony jest nacisk na integrację i pracę z mieszkańcami. A dlaczego integracja jest tak istotna? Jej najważniejszy cel to ukierunkowanie na współpracę. Dzięki temu usprawnia komunikację, pomaga lepiej się poznać oraz zbudować dobre i trwałe relacje z drugim człowiekiem.

Sposobów na integrowanie mieszkańców jest mnóstwo – począwszy od zajęć Wykorzystujemy dobro natury, pielęgnowania ogródka i długich rozmów, aż po wspólne przygotowywanie posiłków. Fundacja współpracuje z jednym ze śremskich marketów, który przekazuje produkty żywnościowe – głównie owoce i warzywa – w ramach ustawy o zapobieganiu marnowania żywności. Dzięki temu mieszkańcy mogą nie tylko przygotowywać najróżniejsze potrawy, ale i umacniać więzi oraz dbać o dobrą atmosferę w schronisku.

image_pdfPobierz PDF