Wolontariusz Roku wybrany!

W piątek, 25 listopada w Auli Jana Pawła II w Śremie odbyła się XVI Gala Wolontariatu. Jak co roku, impreza była pełna emocji, a w czasie jej trwania ogłoszono wyniki konkursów w 4 kategoriach.
Najważniejsze wyróżnienie to tytuł Wolontariusza Roku 2022, który w tym roku należy do Kamila Kulińskiego – tegorocznego maturzysty z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Wybickiego w Śremie. Kamil otrzymał medal przechodni od Wolontariuszki Roku 2021, Oliwii Werwińskiej.
Pozostali nominowani w tej kategorii to:

– Zuzanna Hyżyk – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie,
– Julia Stachowiak – uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie,
– Zofia Kuźniak – uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie,
– Oliwia Szeszuła – uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie,
– Zuzanna Pilarska – uczennica Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

W kolejnej kategorii – Kreatywny Klub Wolontariusza – wygrał Szkolny Klub Wolontariusza z Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Śremie. Nominowani byli również:

– Szkoła Podstawowa im. Wiosny Ludów w Książu Wielkopolskim,
– Szkoła Podstawowa im. ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach,
– Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym,
– Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Śremie,
– Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie,
– Szkoła Podstawowa im. hr. Władysława Zamoyskiego w Nochowie,
– Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie,
– Liceum Ogólnokształcące w Śremie,
– Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

Tytułem Odkrycie roku wyróżniony został Adrian Feliczak z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie, natomiast nominacje odebrały Marta Kmieciak, Amelia Łukowczyk i Paulina Kiepulska – uczennice Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wielkopolskich.
Przyjacielem Wolontariatu został Krzysztof Tomaszewski – „słynny” śremski policjant o wielkim sercu. W tej kategorii nominowany był również Dom Pomocy Społecznej w Śremie.
Zarówno nominowani, jak i zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Tegoroczną galę poprowadził Mateusz Wojtas – urodzony konferansjer. Prezes Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, Hieronim Bartkowiak, dokonał oficjalnego otwarcia imprezy oraz zwrócił się do zebranych wolontariuszy, koordynatorów i zaproszonych gości ze słowami uznania. Podkreślił też, że wszyscy wolontariusze są wyróżnieni, a brawa i ukłony należą się każdemu z nich. Starosta Śremski Zenon Jahns oraz Burmistrz Śremu Adam Lewandowski również zabrali głos i zwrócili uwagę, jak ważna jest pracy wolontariuszy dla społeczności – większość organizacji i instytucji korzysta z ich pomocy, za co bardzo serdecznie dziękują.
Po części oficjalnej tradycyjne odśpiewano „Sto lat”, a następnie udali się na poczęstunek oraz dyskotekę prowadzoną przez DJ Wąskiego – Michała Kończaka.

Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Starosty Śremskiego Zenona Jahnsa oraz Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego. Włodarze objęli również patronat honorowy nad imprezą.

image_pdfPobierz PDF