Wyjątkowa wizyta w świątecznym klimacie

Mieszkańcy i pracownicy schroniska dla osób bezdomnych w Nochowie gościli w swoich skromnych progach szczególnych gości.

Odwiedzili nas wykładowcy, pracownicy i studenci (w tym członkowie Koła Naukowego Studentów i Absolwentów) Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wlkp. Kadra profesorska w ramach praktyki umożliwiła przyszłym pracownikom socjalnym kontakt z osobami dotkniętymi problemem bezdomności. Wśród gości byli również uczniowie klasy 3e z III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego w Poznaniu z wychowawczynią, Panią Lilianą Skrycką-Gryc.

Jesteśmy dumni, że to właśnie nasza placówka i podejmowane w niej działania są godne naśladowania. Goście obdarowali każdego mieszkańca świąteczną paczką-niespodzianką i ciepłym słowem, a także wnieśli w mury schroniska mnóstwo serdeczności i dobroci. Poczęstowali nas również pysznymi ciastami przygotowanymi przez Cukiernię ANIA. My przywitaliśmy wszystkich kawą, plackiem drożdżowym i piernikami upieczonymi przez mieszkańców domu.

Dziękujemy za rozmowy, miłe słowa oraz wszystkie dary, które otrzymali mieszkańcy. To był wyjątkowy i magiczny czas!

 

 

image_pdfPobierz PDF