Uwolnić Skowronka 2023

Wspólnie Uwolniliśmy Skowronka

 

17 czerwca odbyła się kolejna edycja Uwolnić Skowronka – imprezy organizowanej cyklicznie przez Fundację na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, skierowanej do osób z niepełnosprawnościami z powiatu śremskiego. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – wzięło w niej udział ponad 180 osób, w tym 70 wolontariuszy. Jej celem, jak co roku, było spotkanie osób z niepełnosprawnościami, promowanie wolontariatu, a także pokazanie młodym ludziom, że często obecność i rozmowa wystarczą, by komuś pomóc.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10:00 pod bramą wejściową Stadionu Miejskiego, gdzie uczestników przywitali Anna Sobieraj, członkini zarządu Fundacji oraz Bartosz Żeleźny, wiceburmistrz Śremu. Po Stadionie Miejskim oprowadził wszystkich Mariusz Kociemba, pracownik Śremskiego Sportu. Kolejnym punktem spotkania było przejście na teren Śremskich Wodociągów, na temat których wypowiadali się dyrektor techniczny Marcin Niewiński oraz prezes spółki Andrzej Szczepaniak.

Następnie przyszedł czas na spacer historyczny na czele ze Zdzisławem Żeleźnym. Szanowany, śremski historyk przekazał zebranym liczne ciekawostki i anegdoty, krocząc ulicami Parkową, Ogrodową, Polną i Popiełuszki, docierając aż do Zespołu Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie.

Na terenie ZSP wszystkich uczestników przywitał Hieronim Bartkowiak, prezes Fundacji, w szczególny sposób zwracając się do osób z niepełnosprawnościami. Ich los nie jest mu obojętny, co widać w stale podejmowanych przez Fundację działaniach na rzecz osób potrzebujących. Głos zabrali również Janusz Taciak, członek zarządu Powiatu Śremskiego oraz Wisława Frydryszak, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych, która ugościła przybyłych gości.

To właśnie uczniowie i pracownicy ZSP wraz ze znanym śremianom instruktorem i animatorem Krzysztofem Przyjemskim porwali wszystkich uczestników do wspólnej zabawy i tańców. Uczniowie Technikum Mody zorganizowali nawet pokaz sukien ślubnych.

Słodkie poczęstunki oraz ciepłe posiłki zostały przygotowane przez firmę Mateusza Wojtasa WakePlace. Profesjonalnym nagłośnieniem podczas imprezy zajął się Zbigniew Pomin.

Gdyby nie pomoc niezastąpionych wolontariuszy zrzeszonych z Lokalnym Centrum Wolontariatu, akcja Uwolnić Skowronka nie miałaby miejsca! W szczególności dziękujemy wolontariuszom uczęszczającym do:

– Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie,

– Szkoły Podstawowej im. Ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach,

– Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym,

– Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie,

– Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wlkp. w Śremie,

– Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie,

– Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Śremie,

– Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Wybickiego w Śremie.

Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Śremu i Starosty Śremskiego. Patronat medialny objęli Telewizja Relax oraz Tydzień Ziemi Śremskiej. Projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przy wsparciu Gminy Śrem i Starosty Śremskiego.

image_pdfPobierz PDF