Planszówkowe podróże po literaturze

image001 instytut-ksiazki image002
narodowy program rozwoju czytelnictwa image003

Planszówkowe podróże po literaturze – projekt kulturalny realizowany
w ramach programu MKiDN – Promocja literatury i czytelnictwa  priorytet 4 – Partnerstwo Publiczno-Społeczne

bilbord maly

Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem w partnerstwie z Biblioteką Publiczną im. Heliodora Święcickiego w Śremie informują mieszkańców o przystąpieniu do realizacji wspólnego zadania pt. PLANSZÓWKOWE PODRÓŻE PO LITERATURZE. Strategicznymi  celami projektu są aktywizacja lokalnej społeczności wokół biblioteki jako ważnej instytucji kultury w gminie Śrem oraz wzmocnienie znaczenia tej instytucji jako miejsca integracji mieszkańców miasta. Cele projektowe będą realizowane poprzez wspólne działania Bibliotecznego Klubu Wolontariusza wraz z  bibliotekarzami w zakresie promocji i popularyzacji gier planszowych oraz wartościowej literatury, która była inspiracją dla twórców wybranych do projektu gier. Zaplanowane zadanie projektowe obejmuje 9 spójnych ze sobą działań, w których będzie uczestniczyć około 2000 mieszkańców.

Najważniejsze działania to między innymi:

– praktyczne warsztaty dla 4 grup wiekowych popularyzujące literaturę i gry planszowe jako ciekawą formę spędzania wolnego czasu,

• Noc w bibliotece ‑ otwarte dla wszystkich mieszkańców spotkanie Na Planszy,
  • bajkowa plansza gigant w ogrodzie podczas wakacji,
  • flash mob Gra(My) dla Miasta,
  • spotkania z autorami książek, które dały początek niektórym grom,
  • spotkania z samymi twórcami gier planszowych oraz ich recenzentami,
  • wykłady nt. korespondencji obu mediów (literatury i gier planszowych),
  • konkurs literacki na esej,
  • organizacja I Konwentu Gier Planszowych w Śremie pn. PLANSZOTEKA

Projekt napisany w listopadzie ubiegłego roku otrzymał dnia 3 marca br. rekomendację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dofinansowanie w wysokości 23.560,00 zł. Szczegółowe informacje o zakresie działań i wydarzeń projektowych będziemy przekazywać mieszkańcom oddzielnymi komunikatami. Już dziś zachęcamy wszystkie grupy wiekowe mieszkańców Śremu do śledzenia programu i licznego udziału w projekcie.

Koordynatorem działań i osobą wyznaczoną do kontaktu w sprawach związanych z projektem Planszówkowe podróże po literaturze jest biblioteczny animator kultury – pani Maria Biernat, nr telefonu: 61 28 35 467, wew. 210; mail:m.biernat@biblioteka.srem.pl

„projekt Dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

logo_rozwoj_czytelnictwa Ministra-Kultury-i-Dziedzictwa-Narodowego