Renowacja Figury w Psarskiem

W ramach Rewaloryzacji Zabytków Fundacja spełnia poniższe zadania:

 

Renowacja Figury w Psarskiem

W 2013 roku, zleciliśmy opracowanie dokumentacji na odnowę figury w miejscowości Psarskie. Obecnie uzyskaliśmy dokumentacje z wszystkimi uzgodnieniami. Będziemy przystępować do renowacji. Termin realizacji zapewne następował będzie dopiero na wiosnę, pora roku nie pozwala nam na realizacje. projekt realizował: Mazurczak Tomasz Biuro Architektoniczne

<—–>

W dniu 10.07.2013 r.została podpisana umowa pomiędzy Samorządem Województwa Wielkopolskiego z siedzibą w Poznaniu a Fundacją na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem ul. Mickiewicza 21 na operację z zakresu małych grantów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategi i rozwoju” objętego PROW na lata 2007 -2013.
Przedmiotem operacji jest Renowacja kapliczki przydrożnej – Figura Najświętszego Serca Pana Jezusa w Psarskiem ul. Aleja Platanowa.

Na podstawie Ustawy z 29.01.2004r. Prawo Zamówień publicznych (Dz.U.z 2010 r Nr 113 poz.759 z póżn. zmianami) rozdział II art.10 pkt.2 Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem informuje, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania o cenę na Renowację kapliczki przydrożnej – Figura Najświętszego Serca Pana Jezusa w Psarskiem ul. Aleja Platanowa wygrała Firma Zarządzenie Nieruchomościami „TWÓJ DOM I OGRÓD”.
Do Fundacji wpłynęły 4 oferty. Za najkorzystniejszą uznana została w/w firma, która przedstawiła najniższą cenę spośród pozostałych.

<—–>

Renowacja zakończona

Słoneczna jesienna pogoda sprzyjała przy odbiorze prac renowacyjnych Kapliczki Przydrożnej- Figury Najświętszego Serca Pana Jezusa w Psarskim. W uroczystości odbioru technicznego uczestniczył vice Burmistrz Bartosz Żeleźny, Naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych Ks. Proboszcz Parafii Bł. Michała Kozala, właściciel pracowni autorskiej Krzysztof Tomczak, TISZ-design Michał Tiszer, przedstawiciele Rady Sołeckiej z Panią Sołtys Barbarą Ratajczak oraz przedstawiciele Rady i Zarządu Fundacji z Prezesem Jackiem Nowaczyńskim na czele.

Mamy nadzieję, że odnowiona Figura służyć będzie społeczeństwu przez kolejne stulecia. Środki na renowację pozyskano z PROW 2007-2013 – Lider Zielonej Wlkp. dobroczynności Parafian oraz Środki Fundacji.

Projekt wykonywała firma TISZ-design p. Michała Tiszera i Pracownia Autorska p. Krzysztofa Tomczaka z Lubonia. Głównym wykonawcą tego trudnego, ale pięknego przedsięwzięcia jest firma „ Zarządzanie Nieruchomościami – Twój Dom i Ogród” ze Śremu.

Przed Fundacją pozostaje jeszcze trud sporządzenia sprawozdania merytoryczno – finansowego.

 

 

logo_LGD_Wielkopolska urząd marszałkowski PROW

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.