Warsztaty Planszówkowe

image001 instytut-ksiazki image002
narodowy program rozwoju czytelnictwa image003

bilbord maly

22 kwietnia br. w bibliotece rozpoczęliśmy warsztaty gier planszowych. Projekt realizowany jest przez Fundację na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem w partnerstwie z Biblioteką Publiczną w Śremie oraz fanami gier planszowych i wolontariuszami.

Frekwencja dopisała aż nadto, szczególnie licznie przybyli gimnazjaliści, których podzielonona trzy grupy. Game Masterzy – wolontariusze (P. Katarzyna Leszczyńska, P. Krzysztof Frąckowiak, P. Marcin Walczak, P. Artur Grzegorczyk, P. Adam Grzegorczyk i P. Radosław Frąferek)wybrali na początek niezbyt skomplikowane gry, które bardzo zachęciły początkujących graczy do tego rodzaju rozrywki.W poszczególnych grupach objaśnili zasady gry i czuwali nad  ich prawidłowym przebiegiem. Na stolikach graczy  znalazły się następujące tytuły: Dixit, Listy z Whitechapel, Baba Jaga, Żółw i Zając, Trzy Małe Świnki, Mały Książę: Stwórz mi planetę, Avalon – Rycerze króla Artura, Metro 2033 i Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie. Uczestnicy warsztatów rozpoznali w grach wiele postaci, które miały swój początek w literaturze, wspólnie przeżyli  cząstkę ich przygód. Na twarzach graczy dało sięzaobserwować radość ze wspólnego grania połączoną z odrobiną ekscytacji.Pomocą i obsługą Game Masterów, uczestników warsztatów oraz porządkiem w salach gier zajmowały  się wolontariuszki  – Zuzanna i Weronika.

Następne spotkanie z grami planszowymi w ramach projektowych warsztatów odbędzie się 29.04. br. o g. 17:00, już dziś zapraszamy wszystkie kategorie wiekowe.

koordynator projektu
Maria Biernat