Warsztaty rękodzielnicze „Powrót do korzeni”

W ubiegłym tygodniu relacjonowaliśmy odwiedziny osób z niepełnosprawnościami w Manufakturze Gliny w Lesznie. Ta wizyta była początkiem wyjątkowych warsztatów rękodzielniczych Powrót do korzeni, które rozpoczęły się 01.09.2022r., a potrwają do 15.12.2022r.

Zajęcia odbywać się będą w Centrum Edukacji, Sportu i Kultury ISKRA w Psarskiem, wezmą w nich udział osoby niepełnosprawne: dorośli, dzieci i młodzież wspierani przez opiekunów.
Zadanie ma charakter warsztatów kulturalnych. Uczestnicy zajmą się tworzeniem wyrobów z gliny, a wystawa wszystkich prac zostanie zorganizowana w spotkanie wigilijne. Celem projektu jest przede wszystkim poprawia zdrowia uczestników: zwiększenie samodzielności, rozluźnienie ciała, rozwój psychofizyczny oraz integracja społeczna.
Na przeprowadzenie warsztatów otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w kwocie 12 000 zł oraz z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy udziale Starosty Śremskiego i współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie w kwocie 3 500 zł.

 

image_pdfPobierz PDF