Edukacja prawna w śremskim „Hipolicie”

We wtorek, 26 września Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem w ramach prowadzonego projektu „Prowadzenie jednego punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczenie nieodpłatnego poradnictwa w powiecie śremskim w 2023 roku” przeprowadziła edukację prawną, której słuchaczami byli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie. Temat minionego spotkania to przede wszystkim zagadnienia prawa cywilnego. Szereg pytań dotyczył zawierania różnych umów sprzedaży, kupna oraz wynajmu pomieszczeń i lokali. Spotkanie poprowadził radca prawny, Maciej Wojciechowski. Z edukacji skorzystało 41 uczniów, którzy otrzymali również przegotowaną przez Fundację broszurę edukacyjną. Zadanie zostało sfinansowane ze środków powiatu śremskiego w ramach dotacji z budżetu państwa.

ministerstwo sprawiedliwości

Powiat Śremski