XVII Gala Wolontariatu za nami!

XVII Gala Wolontariatu odbyła się w piątek, 24 listopada w Auli Jana Pawła II. Uroczystość została objęta patronatem Starosty Śremskiego oraz Burmistrza Śremu. Jak co roku podczas imprezy ogłoszono wyniki w czterech konkursach: Wolontariusz Roku, Kreatywny Klub Wolontariatu, Odkrycie Roku oraz Przyjaciel Wolontariatu.

Prezes Fundacji, Hieronim Bartkowiak po powitaniu gości oficjalnie dokonał otwarcia imprezy. Nie brakowało ciepłych słów ze strony Starosty Śremskiego, Burmistrz Śremu, a także Proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa, Ryszarda Adamczaka. To dzięki przychylności Księdza Proboszcza Fundacja kolejny raz organizuje Galę w tym własne miejscu. Uroczystość poprowadziła Anna Sobieraj wraz z Mateuszem Wojtasem.

Wolontariuszem Roku 2023 została Dagmara Jankowiak, uczennica Zespołu Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. O tytuł walczyli również:

• Katarzyna Misiorna – Liceum Ogólnokształcące im. gen. J. Wybickiego w Śremie,
  • Alan Waszak –  Szkoła Podstawowa nr 4 w Śremie,
  • Wiktoria Gorzyńska – Zespół Szkół Technicznych w Śremie.

Tytuł Kreatywnego Klubu Wolontariatu otrzymał Szkolny Klub Wolontariusza ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku. Nominowano także Szkolne Kluby Wolontariusza z:

• Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie,
  • Liceum Ogólnokształcące im. gen. J. Wybickiego w Śremie,
  • Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wlkp. w Śremie,
  • Szkoły Podstawowej im. ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach,
  • Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Chwałkowie Kościelnym,
  • Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Śremie,
  • Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Śremie,
  • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie,
  • Zespołu Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie,
  • Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie.

Tytuł Odkrycie Roku powędrował do Marka Bychawskiego, ucznia Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie. Przyjacielem Wolontariatu zostało Stowarzyszenie Runners Power. W tej kategorii były jeszcze cztery nominacje:

• Dom Pomocy Społecznej w Śremie,
  • Bartosz Chalił,
  • Elżbieta Kapcińska,
  • Natalia Wasilewska -Teodorczyk.

Dla uczestników Gali przewidziany był drobny poczęstunek w postaci tortów, cukierków, owoców oraz pysznego kremu pomidorowego. Wydarzenie odbyło się dzięki dofinansowaniu ze środków Starosty Śremskiego Zenona Jahnsa oraz „Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018 – 2030”.