Edukacja Prawna

Fundacja w ramach realizowanego projektu pn. Prowadzenia jednego punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie śremskim w 2019 roku „Porady dla każdego” finansowanego przez Powiat Śremski, zorganizowała pierwsze z cyklu spotkań w następujących szkołach: Zespole Szkół Ogólnokształcących im. gen. Józefa Wybickiego w Śremie oraz w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie. Spotkania zorganizowano 28 marca w/w placówkach, przedstawiciel Fundacji przedstawił cele projektu oraz obowiązujące zasady korzystania z nieodpłatnego poradnictwa natomiast edukację poprowadził Pan Maciej Wojciechowski prowadzący Kancelarie Radny Prawnego. W spotkaniach wzięło udział w sumie 71 osób. Zostały poruszane zagadnienia w obszarach lokali mieszkalnych (wynajem pokoi, mieszkań studenckich), własność rzeczy ruchomych, lokali mieszkalnych i innych nieruchomości, zadłużenia (pierwsze umowy pożyczkowe, na kredyt studencki), roszczenia i zobowiązania finansowe, zatrudnienie.

Zespół Szkół Technicznych

Zespół Szkół Ogólnokształcących: