Nowe cele i marzenia

Nowy Rok zawsze przynosi nowe postanowienia dotyczące zmiany własnych przyzwyczajeń i stawania się najlepszą wersją samego siebie. Jesteśmy pełni wiary, zapału i nadziei, że czeka nas dobry i owocny czas. A o czym marzą mieszkańcy Schroniska dla Ludzi Bezdomnych w Nochowie w roku 2022?

Kilkoro z nich chciałoby przestać palić papierosy, wielu – zwalczyć nałóg picia alkoholu. Część mężczyzn pragnie wrócić do rodziny, pogodzić się z najbliższymi, usamodzielnić się, znaleźć lepszą pracę, zadbać o zdrowie. Padły też odpowiedzi, które niejednego uczestnika rozmowy o życiowych celach i pragnieniach zaskoczyły. A wśród nich: marzenia o tym, by mieć w sobie więcej pokory, panować nad emocjami, widzieć świat bardziej optymistycznie, uwolnić się od wszelkich nałogów. Najważniejsze, to patrzeć z nadzieją i ufnością w przyszłość. Nadchodząca wiosna z pewnością umili czas pracy nad sobą.

Mieszkańcy bardzo często starają się więc wprowadzać domową atmosferę w mury Schroniska. Z czym kojarzy się dom? Przede wszystkim z zapachami, na przykład domowego ciasta. Dlatego też wspólne gotowanie i przygotowywanie wypieków stało się już tradycją w Domu w Nochowie. Ważny jest nie tylko rytuał spędzania razem czasu, gotowania i pieczenia, ale również długie godziny rozmów – kawa i delektowanie się domowym ciastem są do tego znakomitym pretekstem.

 

J.F. & A.B

image_pdfPobierz PDF