Spotkanie z Przyjaciółmi

W dniu 17 czerwca w Nochowie w Domu dla bezdomnych, odbyło się spotkanie przy kawie z Paniami  z Miłosierdzia Bożego NSJ  na temat wspomnienia św.  Brata Albert.  Podczas spotkania p. Janka opowiedziała zgromadzonym mieszkańcom  życiorys św. Alberta. O tym jak  św. Brat Albert zajmował się biednymi i bezdomnymi. Ogrzewalnie miejskie dla bezdomnych przemieniał w przytuliska. Nie dysponując środkami materialnymi kwestował na utrzymanie ubogich. Oddając się z biegiem czasu coraz pełniej posłudze ubogim rezygnował stopniowo z malowania obrazów. Służbę na rzecz bezdomnych i nędzarzy uważał za formę kultu Męki Pańskiej.

Zakładał domy dla sierot, kalek, starców i nieuleczalnie chorych. Pomagał bezrobotnym organizując dla nich pracę. Słynne są słowa Brata Alberta, że „trzeba każdemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież, bez dachu i kawałka chleba może on już tylko kraść albo żebrać dla utrzymania życia”.

W trakcie dyskusji jaka się wywiązała z  paniami z Miłosierdzia Bożego wszyscy zgodnie stwierdzili, że każdy człowiek może zostać bezdomnym, nawet ten bogaty i wykształcony. Każdy z mieszkańców opowiedział o sobie i o tym dlaczego znalazł się w danym miejscu i o tym jakie ma plany na przyszłość.

Po mile spędzonym czasie wszyscy zgodnie stwierdzili, że spotkanie w najbliższym czasie trzeba powtórzyć, może już wtedy przy grillu i zapraszając księdza kapelana.

 

image_pdfPobierz PDF