Aktualności, Bezdomność, Centrum Fizjoterapii BALANS, Schronisko dla Bezdomnych Kobiet, Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn

Rehabilitacja

Od kwietnia do końca września br. Fundacja realizowała projekt pn. Sprawnym być Edycja 2021. Projekt skierowany był do mieszkańców naszych placówek którzy pobrykają się z różnymi schorzeniami jak i z niepełnosprawnością. W ramach projektu zatrudniliśmy z dużym doświadczeniem fizjoterapeutę który realizował z beneficjentami zadania zajęcia rehabilitacyjne. Z zajęć z fizjoterapeutą skorzystało 12 osób mieszkańców schroniska dla bezdomnych w Nochowie wcześniej zakwalifikowanych przez specjalistę. Były to osoby które na co dzień borykają się z najróżniejszymi przeciwnościami: np. poruszają się o kulach, są po udarze, po urazach kręgosłupa, borykają się z ciągłymi nawracającymi stanami bólowymi. Każdy z uczestników skorzystał z 10 spotkań indywidualnych i 5 grupowych prowadzonych przez specjalistę fizjoterapii.  Tegoroczny  projekt był finansowany z budżetu Powiatu Śremskiego.

Projekt Sprawnym być. Edycja 2021 jest to  kontynuacja corocznie wznawianego projektu kierowanego dla osób posiadających niepełnosprawność jak i osób które nie posiadają orzeczenia o niepełnosprawności ale mają jakąś dysfunkcję ruchową czy dolegliwości bólowe.

Projekt został sfinansowany ze środków Powiatu Śremskiego.

image_pdfPobierz PDF