SZKOLENIE DLA UCZESTNIKÓW CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ

W dniach 09 – 10.09.2021 odbyło się szkolenie dla uczestników Centrum Integracji Społecznej, działającego przy Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem. Szkolenie przeprowadzone zostało przy współpracy z Fundacją Pomocy Wzajemnej BARKA.

Pierwszego dnia odbyły się warsztaty w zakresie aktywizacji zawodowej w zakresie prawa pracy i ekonomii społecznej. W bardzo ciekawy i przystępny sposób zostały przedstawione wybrane zagadnienia związane z zatrudnianiem pracowników, w tym omówiono rodzaje umów o pracę, nawiązywanie  i rozwiązywanie stosunku pracy. Omówiono tematykę zadłużeń oraz rozwiązywania tego typu problemów. Poruszono także kwestię związaną z występowaniem w pracy dyskryminacji, mobbingu i dyskryminacji.

Uczestnicy CIS zapoznali się z zasadami działalności gospodarczej. Zostały tez poruszone zagadnienia w zakresie poszukiwań pracy, przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą oraz pisania CV.

Spotkania odbyły się w miłej atmosferze. Uczestnicy CIS wzbogacili swoją wiedzę o wiele praktycznych informacji i umiejętności.

 

 

image_pdfPobierz PDF